Oferte

Inspector in domeniul securitatii si sanatatii in munca, Locație: Timisoara

19 Oct 2018, Timisoara

Consultant: Mihaela Danalache

Clientul nostru face parte din industria producatorilor de băuturilor răcoritoare din întreaga lume, fiind lider global al pieţei de echipamente frigorifice comerciale şi principalul furnizor de ambalaje din sticlă al pieţei din Africa de vest.

Responsabilități generale:

  • Pregatirea documentelor necesare angajarii
  • Realizarea instruirii introductive generale pentru noii angajati si testarea cunostintelor dobandite in urma instruirii
  • Participarea la instruirile periodice
  • Participarea la evaluarea factorilor de risc de accidentare si imbolnavire profesionala
  • Participarea la investigarea incidentelor si propunerea de masuri corective pentru eliminarea riscului
  • Distribuirea echipamentului de protectie noilor angajati si periodic tuturor angajatilor
  • Completarea periodica a fiselor de protectia muncii si pe cele pentru situatii de urgenta pentru departamentul calitate si verificarea daca acestea sunt semnate de catre angajati
  • Verificarea periodica a dosarelor cu fisele de securitate din toate departamentele si verificarea daca exista toate fisele in dosar (pentru substantele folosite in productie)

Cerințe:

  • Experienta de minim 1 an pe un rol asemanator
  • Studii superioare tehnice
  • Bune cunostinte de limba engleza
  • Cursul de Inspector de SSM
  • Reprezinta un mare plus cunostintele/ experienta pe partea de evidenta a deseurilor, produse chimice si transabilitatea ambalajelor

*Toate aplicatiile vor fi introduse in baza noastra de date. Doar candidatii eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interes!